Kúpiť bežecký pás – e-shop

Sprievodca výberom
bežeckých pásov


Bežecký pás  >  Čo je náročnejší? Behanie na páse, alebo vonku?

Čo je náročnejší? Behanie na páse, alebo vonku?

Na iDnes.cz vyšiel zajímavý článok, v ktorom porovnávali behanie na bežeckom páse s klasickým behom vonku. Ako porovnanie dopadlo?

Pod iDnes.cz spadá portál Rungo, ktorý je zasvätený behanie. Teda tomu, čo máme radi aj my. Odkaz na článok nájdete tu.

O výhodách bežeckých pásov sme si písali skôr a zistili aj 10 výhod ich používania.

Na Rungo zmieňujú hlavný argument odporcov pásov - pás sa posúva pod vami a vy vlastne nebežíte dopredu a neprekonávajú odpor vzduchu. Ďalšie teórií je malá náročnosť behu na bežiacom páse. Kto to kedy vyskúšal, ten je určite iného názoru.

Ale ako správne upozorňujú na Rungo, i podľa vedeckých štúdií nie je takmer žiadny rozdiel medzi počas vonku a na bežeckom páse. Tu je odkaz na štúdii britského vedca Andrew Jonesa. Ďalšia štúdia zase porovnáva používanie svalov počas behu vonku a na páse. A opäť sa jedná o prakticky rovnaký účinok na vaše svaly - odkaz tu.

Jedinou nevýhodou behu na bežiacom páse tak zostáva málo rozmanitosti. Tu však nahradí prepojenie s tabletom, ktoré majú napr. Bežecké pásy radu inCondi.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 23. 3. 2016


Odporúčame bežecké pásy


Ďalšie novinky

Hlavné prednosti populárneho bežeckého pásu Stratosphere

Vyhľadávaný bežecký pás inSPORTline Stratosphere je skvelý fitness stroj pre zvýšenie fyzickej kondície, posilnenie srdca a pľúc, spaľovanie tukov i rehabilitáciu v domácom prostredí, či je vám 15, alebo napríklad 85 rokov

28. 2. 2016

všetky novinky