Kúpiť bežecký pás – e-shop

Sprievodca výberom
bežeckých pásov


Bežecký pás  >  Ako cvičiť na bežeckom páse

Ako cvičiť na bežeckom páse

Cvičenie na bežeckom páse patrí celosvetovo medzi najobľúbenejšie, čo dokladajú štatistiky rehabilitačných centier aj predajcov týchto populárnych fitness strojov.

Tréneri potvrdzujú, že mnohí ľudia, ktorí mali k akémukoľvek cvičeniu až odpor, zmenili svoj názor po vyskúšaní cvičenia na bežeckom páse. To preto, že bežecký pás umožňuje behanie alebo rýchlu chôdzu, teda najzdravší pohyb, každý deň, efektívne a v pohodlí domova.

Pravidelné chodenie do posilňovne môže byť problém, ale použiť bežecký pás napríklad pri TV správach je jednoduché. Navyše ho máte k dispozícii aj pri nepriaznivom počasí, smogu alebo v lokalite, kde nie je dobrý bežecký terén.

Budete žasnúť, ako vám cvičenie na bežeckom páse rýchlo zvýši kondíciu, pomôže pri chudnutí a posilní činnosť kardiovaskulárneho systému. Najmodernejšie bežecké pásy vás navyše aj zabavia, pretože vďaka prepojeniu s tabletom či chytrým telefónom premietajú na displeji vybranú krajinu alebo napríklad veľkomesto.

6 tipov na cvičenie na bežeckom páse

  • Pred spustením pásu si naštudujte jeho funkcie, aby ste nezmätkovali počas cvičenia.
  • Vždy cvičte vo vhodnej bežeckej obuvi, to platí ako pre terén, tak pre bežecký pás.
  • Pred cvičením sa rozhýbte a rozohrejte krátkym strečingom.
  • Sledujte tepovú frekvenciu - cvičte v aeróbnej úrovni.
  • Pre schudnutie cvičte na bežeckom páse 3-4x týždenne najlepšie ráno na lačno, kedy máte najnižšiu hladinu cukru v krvi a efektívne tak spaľujete tukové zásoby.
  • Ak chcete zvyšovať fyzickú kondíciu, cvičte napr. podvečer (2 hodiny po jedle), 3 × týždenne minimálne 20 minút.

Zdieľajte článokOdporúčame bežecké pásy


Ďalšie novinky

Bežiace pásy pre váš zdravý život

K zdravému životnému štýlu patrí šport a behanie je jednou z najobľúbenejších športových disciplín. V bežeckých topánkach trávia ľudia hodiny a hodiny týždenne. Ako behať pri nepriaznivom počasí?

Bežecké topánky na bežecký pás

Aj na bežecký pás je potrebné použiť vhodné topánky. Pás vám uľahčí beh svojím odpružením, vaše nohy ocenia čo najlepšiu obuv. Ako ju vybrať a ako sa o ňu starať?

Bežecké oblečenie - hlavne sa cítiť dobre

Komfortné a funkčné bežecké oblečenie, ktoré vám padne a budete v ňom dobre vyzerať. To je cieľom väčšiny bežcov pri nákupe oblečenia na behanie. V čom športovať?

Ako cvičiť na bežeckom páse

Cvičenie na bežeckom páse patrí celosvetovo medzi najobľúbenejšie, čo dokladajú štatistiky rehabilitačných centier aj predajcov týchto populárnych fitness strojov.

všetky novinky